Rritet në dhjetë milione euro shpërblimi për informatat për vendndodhjen e Mlladiqit / Një bisedë me dokumentaristin gjerman Thomas Franke | Hapat | DW | 29.10.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Hapat

Rritet në dhjetë milione euro shpërblimi për informatat për vendndodhjen e Mlladiqit / Një bisedë me dokumentaristin gjerman Thomas Franke

1. Rritja e shpërblimit për informata rreth vendndodhjes se Ratko Mlladiqit në dhjetë milionë euro është një performancë tjetër marketingu për publikun vendas dhe të huaj, mendojnë analistët. Sipas tyre, Mlladiqin nuk mund ta zbulojnë informatorët, por puna e mirë e shërbimeve sekrete. Materiali i Ivica Petroviqit dhe Vesna Rajkoviqit u përgatit për transmetim nga Ajete Beqiraj.


2. Për dhjetë vjet me radhë gazetari nga Berlini Thomas Franke ka vizituar herë pas here një fshat serb në Kosovë. Filmi i tij Sllava - Bandë Familiare eshtë një rrëfim i qetë për një jetë absurde në natyrë përrallore. Anila Shuka bisedoi me dokumentaristin gjerman.

 • Data 29.10.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Ptz2
 • Data 29.10.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Ptz2