Leverkuzen në finale për kupën e Gjermanisë | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 22.04.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Leverkuzen në finale për kupën e Gjermanisë

Ekipi i Bajer Leverkuzen për herë të parë arrin në finale të Kupës së Gjermanisë në futboll.

Ndeshja Bajern Leverkuyen - Mainc 05.

Djemtë e Leverkuzenit fituan ndaj ekipit të Maincit 05 me rezultatin 4:1.

Ekipi i Bajer Leverkuzen për herë të parë arrin në finale të Kupës së Gjermanisë në futboll. Me kohë shtesë, të martën në mbrëmje djemtë e Leverkuzenit fituan ndaj ekipit të Maincit 05 me rezultatin 4:1. Gjysëmfinalja tjetër vë përballë ekpin e Hamburgut dhe të Verder Bremenit.

Ekipi i qytetit të Kilit është bërë përsëri kampion i hendbollit gjerman. Pas një humbjeje 28:32 nga ekipi i Hamburgut në Flensburg, hendbollistët e Kilit kanë qëndruar në krye të tabelës me pikë duke ftuar kështu edhe titullin kampion edhe për këtë vit.

 • Data 22.04.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Hc1Z
 • Data 22.04.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Hc1Z