Ekipet gjermane, shance për në çerekfinalet e Euro 2008 | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 29.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Ekipet gjermane, shance për në çerekfinalet e Euro 2008

Edhe nga një fitore më 11 dhjetor , atëhere të dyja ekipet gjermane shkojnë në çerekfinale

Trajneri i Werder Bremenit,Thomas Schaaf

Trajneri i Werder Bremenit, Thomas Schaaf

Në ndeshjet e Champions-League, ekipet gjermane Bremen dhe Schalke kanë shance për tu kualifikuar në tetëtëshen e Euro2008. Bremeni fitoi ndaj Real Madritit me rezultatin 3:2.Schalke dhe Valencia përfunduan me barazim me rezultatin 0:0. Nëse marrin nga një fitore më 11 dhjetor , atëhere të dyja ekipet gjermane shkojnë në çerekfinale.

Nga ndeshjet e tjera , u arritën këto rezultate:Chelsi fiton ndaj Roseburgut 4:0,Beshiktash fiton ndaj Marsejës franceze 2:1,Liverpuli fiton ndaj Portos 4:1, Lazio italiane humbet ndaj ndaj Olimpiakos greke 1:2 dhe Cheltic fiton ndaj Shakhtar 2:1.

 • Data 29.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CUUY
 • Data 29.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CUUY