Zgjatet edhe një vit mandati i trupës paqëruajtëse në Bosnjë-Hercegovinë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 22.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Zgjatet edhe një vit mandati i trupës paqëruajtëse në Bosnjë-Hercegovinë

Këshilli i Sigurimit ka zgjatur edhe një vit mandatin e trupës nderkombetare të paqes në B-H. Në rezolutën e aprovuar njëzëri grupeve etnike në Bosnjë u kujtohet premtimi i bërë për të vënë në jetë me sukses marrëveshjen e paqes të arritur në Dejton në vitin 1995. Qeveria e Bosnjës ka patur në këtë drejtim një sukses relativ, thuhet në rezolutë. Sidomos serbët e Bosnjes kumbëngulin për autonomi të zgjeruar dhe nuk janë psh të gatshëm të integrojnë policinë në strukturën e përbashkët të sigurisë.

 • Data 22.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CQLG
 • Data 22.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CQLG