Vendet e G8-ës: 44 miliardë € ndihma për Afrikën | Gjermania - Tregu i punës | DW | 08.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Vendet e G8-ës: 44 miliardë € ndihma për Afrikën

Heiligendam: Krerët e shteteve dhe qeverive të vendeve më të industrializuara të botës ranë sot dakord për një program ndihmash për Afrikën i cili kap shumën e miliardave. Rreth 44 miliardë euro do të vihen në dispozicion për luftimin e sëmundjeve të Sidës, Malaries dhe tuberkulozit. Lidhur me këtë, kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi 'ne shtetet e G8-ës jemi të obliguara që atë çfarë e kemi premtuar edhe ta përmbushim. Këtë dhe do ta bëjmë', tha Merkel.

 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlN
 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlN