Tirana do ta njohë pavarësinë e Kosovës vetëm në koordinim me partnerët ndërkombëtarë | Ballkani | DW | 18.02.2008
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Tirana do ta njohë pavarësinë e Kosovës vetëm në koordinim me partnerët ndërkombëtarë

Berisha: Garantimi i të drejtave të pakicave jetik per shtetin e saposhpallur të Kosoves

Tirana e kushtëzon qëndrimin e saj ndaj njohjes së pavarësisë së Kosovës me atë të aktorëve kryesorë në politikën ndërkombëtare.
Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, tha sot se njohja e Kosoves si shtet nga ana e Shqiperise do të koordinohet me atë të aleateve te saj.

Por kreu i qeverise se Tiranes u ka përcjelle autoriteteve te Prishtines mesazhin e rendesise jetike qe ka per shtetin e saposhpallur të Kosoves garantimi i të drejtave të pakicave dhe bashkëjetesa paqesore mes tyre dhe shumices shqiptare.
 • Data 18.02.2008
 • Autor Ani Ruci
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/D9HK
 • Data 18.02.2008
 • Autor Ani Ruci
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/D9HK