OKB nuk ka të dhëna për numrin e të vrarëve në Birmani | Gjermania - Tregu i punës | DW | 17.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

OKB nuk ka të dhëna për numrin e të vrarëve në Birmani

Pas trazirave në Birmani Kombet e Bashkuara ende nuk kanë të dhëna të sakta për numrin e të vrarëve dhe të arrestuarëve nga ana e ushtrisë. I ngarkuari i Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut Paulo Sergio Pinheiro pas një vizite pesëditore në Birmani sqaroi se ende nuk mund të përmend ndonjë shifër të saktë të viktimave. Vetëm në qytetin më të madh të vendit Rangun mendohet që jetën të kenë humbur mbi 15 veta.
 • Data 17.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CIKO
 • Data 17.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CIKO