Në Heiligendamm gjendje e qetë pas protestave të djeshme | Gjermania - Tregu i punës | DW | 07.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Në Heiligendamm gjendje e qetë pas protestave të djeshme

Heiligendamm: Pas bllokimit të rrugëve dhe përleshjeve mes kritikëve të globalizimit dhe policisë gjendja në natën e të së enjtes është qetësuar dukshëm. Më tepër se 3000 kundërshtarë të samitit qëndrojnë në pika të ndryshme në afërsi të gardhit mbrojtës të vendit ku do të zhvilloj punimet samiti i G8-ës. Të mërkurën rreth 10 mijë protestues janë futur në zonën ku janë të ndaluara demonstratat.

 • Data 07.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqlk
 • Data 07.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqlk