Ligji i transmetimeve digjitale duhet miratuar me konsensus | Ballkani | DW | 15.05.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Ligji i transmetimeve digjitale duhet miratuar me konsensus

Bashkimi Europian dhe Këshili i Europës i kanë dërguar Parlamentit të Shqipërisë ekspertizën e tyre ligjore për hartimin e ligjit të transmetimeve digjitale

Televizioni në Shqipëri

Televizioni në Shqipëri


Sugjerimet e Bashkimi Europian dhe Këshillit të Europës janë mirëpritur nga maxhoranca dhe opozita ndërkohë që miratimi i ligjit me konsensus mbetet një nga
kërkesat kryesore të Brukselit dhe Strazburgut.

Ligji u kthye për rishqyrtim në komisionin parlamentar të mediave pas rrëzimit të tij në Parlament. Ndërhyrja e BE dhe KE arriti të shmangë përsëritjen e miratimit të tij me forcën e kartonave të maxhorancës dhe bojkotin e opozitës.
 • Data 15.05.2007
 • Autor Ani Ruci
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArVf
 • Data 15.05.2007
 • Autor Ani Ruci
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArVf
Reklamë