Löw mbetet trajner i kombëtares gjermane | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 21.07.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Löw mbetet trajner i kombëtares gjermane

Nëntë ditë pas përfundimit të kampionatit botëror 50 vjeçari Joachim Löw zgjati kontratën me Federatën gjermane të Futbollit (DFB) deri në kampionatin evropian 2012.

default

Trajneri i kombëtares Joachim Löw

Trajneri i kombëtares gjermane në futboll Joachim Löw dhe manaxheri i ekipit kombëtar Oliver Bierhoff i zgjatën kontratat e tyre me Federatën Gjermane të Futbollit (DFB) deri në 2012-ën.

Këtë e bëri të ditur DFB-ja (Federata Gjermane e Futbollit) në Frankfurt mbi Main. Sipas saj të dy do të kujdesen për skuadrën gjermane edhe gjatë Kampionatit Evropian në Poloni dhe Ukrainë në 2012-ën.

Edhe kontratat e bashkëtrajnerit Hans-Dieter Flick dhe trajnerit të portierëve Andreas Köpke u zgjatën deri më 31 korrik 2012.

Oliver Bierhoff Theo Zwanziger und Joachim Löw Flash-Galerie

Joachim Löw, presidenti i DFB-së Dr. Theo Zwanziger dhe manaxheri Oliver Bierhoff

50-vjeçari Löw është pajtuar për zgjatjen e kontratës me Federatën Gjermane të Futbollit deri në vitin 2012, njoftojnë gazetat "Bild" dhe "Süddeutsche Zeitung".

Löw u shpreh: "Kanë kaluar shtatë ditë nga përfundimi i Kampionatit Botëror dhe gjatë fundjavës arritëm një vendim shumë të shpejtë. Unë personalisht me shtabin tim dhe natyrisht me Oliver Bierhoff-in gëzohemi shumë për këtë bashkëpunim të mëtejshëm me DFB-në dhe natyrisht edhe me ekipin."

Autor:dpa/Esat Ahmeti
Redaktoi: Angjelina Verbica

 • Data 21.07.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/OPiT
 • Data 21.07.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/OPiT