Kosova ndan Malin e Zi | Ballkani | DW | 10.04.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Kosova ndan Malin e Zi

Mali i Zi është i ndarë sa i përket mendimeve për zgjidhjen e statusit të Kosovës

Përmendorja e Pushkinit në Podgoricë

Përmendorja e Pushkinit në Podgoricë

Podgorica zyrtare është e mendimit se duhet gjetur një zgjidhje e qëndrueshme me dialog ndërmejt Beogradit dhe Prishtinës, e nga ana tjetër partitë pro serbe janë të mendimt që Kosova kurrsesi nuk duhet të shkëputet nga Serbia, sepse siç thonë ata "Kosova është toka e tyre e shenjtë."


Në një prononcim për Deutsche Wellen zëvendëskryeministri i Kosovës Lutfi Haziri vlerëson lartë qëndrimin konstruktiv të zyrtarëve të Podgoricës.

 • Data 10.04.2007
 • Autor Vera Katana
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArWi
 • Data 10.04.2007
 • Autor Vera Katana
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArWi
Reklamë