Izraeli i drejtohet me një ofertë paqësore Sirisë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 08.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Izraeli i drejtohet me një ofertë paqësore Sirisë

Jeruzalem: Izraeli siç duket i ka bërë një ofertë paqësore Sirisë. Gazeta 'Jediot Akronot' njofton se kryeministri Ehud Olmert i ka nisur një ofertë presidentit Bashar Assad përmes ndërmjetësve gjerman dhe turq. Në të ai propozon tërheqjen izraelite nga lartësitë e Golanit të pushtuara para 40 vitesh nëse Siria tregohet e gatshme për arritjen e një paqeje të qëndrueshme me Izraelin. Deri tani Izraeli ka kërkuar që Siria të heq dorë nga mbështetja e grupeve militante të cilat luftojnë kundër Izraelit.

 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlR
 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlR