Gazetaria në Maqedoni dhe Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë | Hapat | DW | 12.02.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Hapat

Gazetaria në Maqedoni dhe Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë

Intervistë me Florim Ajdinin dhe Mathias Weckerlig, lidhur me gazetarinë në Maqedoni dhe vizitën e delegacionit të Gjykatës kushtetuese të Shqipërisë në Gjermani.

Në Shqipëri, Kosovë, Serbi, Mal të Zi, Bosnje - Hercegovinë dhe vendet tjera të Evropës Juglindore janë shënuar kohët e fundit shumë rezultate pozitive. Kjo ka të bëjë edhe me lirinë e shtypit, por e gjitha kjo vlen vetëm në shikim të parë. Ndërsa një delegacion i Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë këto ditë qëndroi në Gjermani dhe vizitoi Gjykatën Kushtetuese Gjermane në Karlsruhe dhe disa institucione të tjera juridike.

Audio dhe video për temën

 • Data 12.02.2009
 • Autor Bahri Cani/Fabian Schmidt
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/GsYT
 • Data 12.02.2009
 • Autor Bahri Cani/Fabian Schmidt
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/GsYT