Vlerësime mbi raportin e Organizatës Transparency International mbi korrupsionin në Kosovë | Hapat | DW | 05.06.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Hapat

Vlerësime mbi raportin e Organizatës Transparency International mbi korrupsionin në Kosovë

Niveli i korrupsionit në Kosovë është më i ulëti në rajon. Kështu thuhet në raportin të publikuar nga Organizata Transparency International. Me nivelin e ulët të korrupsionit, Kosova prin para Turqisë, Kroacisë, Maqedonisë, Bosnjës dhe Serbisë. Lidhur me këtë temë për Deutsche Wellen flasin zëdhënsi i qeverisë, Memli Krasniqi, ministri i brendshëm, Zenun Pajaziti dhe drejtori i Organizatës për demokraci, antikorrupsion dhe dinjitet 'Çohu', Avni Zogiani.

Audio dhe video për temën

 • Data 05.06.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/I4Hn
 • Data 05.06.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/I4Hn