Verderi i Bremenit kualifikohet | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 25.08.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Verderi i Bremenit kualifikohet

Lojtarë të Werder Bremenit të gëzuar për fitoren

Lojtarë të Werder Bremenit të gëzuar për fitoren

Megjithë humbjen në një ndeshje dramatike me rezultat 2:3 kundër Sampdorias në Gjenova, Verderi i Bremenit siguroi kualifikimin në grupet e Ligës së Kampionëve. Verderi u kualifikua për gara të mëtejshme dhe do të jetë ekipi i tretë gjerman në garën elitare të futbollit evropian, pas Bajernit të Mynihut dhe Shalkes.

Për garat e mëtejshme u kualifikuan edhe Bazeli nga Zvicra, Hapoeli nga Tel Avivi, Braga si dhe Partizani i Beogradit. Sot zhvillohen edhe ndeshjet e tjera kthyese të kualifikimeve:

Kopenhagen - Rozenborg

Zhilina - Sparta Prag

Totenhem - Jang Bojs

Okser - Zenit

Ajaks - Dinamo Kiev

Autor: dpa, TV/Bahri Cani

Redaktoi: Auron Dodi

 • Data 25.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Ovns
 • Data 25.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Ovns