Vazhdon lufta për titullin - Java e 32-të | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 14.05.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Vazhdon lufta për titullin - Java e 32-të

Lufta për marrjen e titullit kampion në futbollin gjerman është bërë edhe më interesante pas ndeshjes së djeshme mes ekipit të Shtutgartit dhe Shalkes, e cila përfundoi me rezultatin 2:1.

Roberto Hilbert dhe Mario Gomez.

Shtutgarti fiton ndaj Shalkes Shtutgartit me rezultatin 2:1.

Shtutgarti renditet i katërti në tabelën e Bundesligës me 61 pikë, pas treshes Volfsburg, Mynih me nga 63 pikë dhe Berlin me 62 pikë.

Në ndeshjet e tjera të zhvilluar të mërkurën në mbrëmje u arritën këto rezultate:

Frankfurt - Bremen 0:5

Hamburg - Bohum 3:1

Kotbus - M'gladbach 0:1

Bilefeld - Hofenhajm 0:2

Louis van Gaal,

Louis van Gaal, do të jetë trajneri i ardhshëm i Bajernit.

Ndërkohë bëhet i ditur emri i trajnerit të ardhshëm të ekipit kampion, FC Bajern i Mynihut. Në një konferencë për shtyp Karl -Heinz Rummenige, kryetari i i këshillit drejtues të ekipit, konfirmoi këtë lajm duke bërë të ditur, se Luis van Gaal do të marrë një kontratë dy vjeçare prej 1 korrikut deri më 30 qershor 2011. Holandezi 57 vjeçar ka udhëhequr deri tani ekipin AZ Alkmaar, që u bë kampion këtë vit në Hollandë.

Uli Hoenes, menaxheri i ekipit tha: "Ne këmi rënë dakord për një kontratë me të. Kjo do të nëshkruhet në ditët e ardhshme".

Autor: Mimoza Cika Kelmendi

Redaktoi: Aida Cama

 • Data 14.05.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/HpnT
 • Data 14.05.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/HpnT