Tre të vdekur si pasojë e atentatit kundër parlamentit në Filipine | Gjermania - Tregu i punës | DW | 14.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Tre të vdekur si pasojë e atentatit kundër parlamentit në Filipine

Në Filipine ekstremistët për herë të parë kanë kryer një atentatet kundër parlamentit dhe kanë vrarë tre vetë. Të paktën 7 persona të tjerë janë plagosur. Sipas policisë atentati drejtohej kundër deputetit Vahab Akbar, nga jugu mysliman i vendit, i përfshirë në trazira. Ai përfaqësonte në parlament ishullin Balisan, që cilësohet si qendër e grupit ekstremist Abu Sajaf. Presidentja e Filipinëve Gloria Makapagal Arrojo bëri thirrje për ruajtje të qetësisë.

 • Data 14.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CDbq
 • Data 14.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CDbq