Tour de France: Paulinho fiton etapën e dhjetë | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 15.07.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages
Reklamë

1914 - Lufta e I Botërore

Tour de France: Paulinho fiton etapën e dhjetë

Çiklisti profesionist portugez Sergio Paulinho fitoi etapën e dhjetë të Tour de France.

Sergio Paulinho

Sergio Paulinho

Sergio Paulinho fitoi etapën e dhjetë të Tour de France. Ai fitoi pas 179 kilometra nga Chambéry në Gap në sprint kundër bjellorusit Vasil Kirjienka. Fanellën e verdhë të kryesuesit vazhdon ta mbajë luksemburgasi Andy Schleck. Luksemburgasi ka 41 sekonda më pak se fituesi i vitit të kaluar Alberto Contador, nga Spanja.

Samuel Sanchez djathtas, dhe Andy Schleck.

Samuel Sanchez djathtas, dhe Andy Schleck.

Francezi Sandy Casar fitoi pardje etapën e fundit të vështirë alpine të Tour de France. Ai arriti i pari objektivin, në distancën nga Morzine-Avoriaz në St. Jean de Maurienne.

 • Data 15.07.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/OJdD
 • Data 15.07.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/OJdD