Shënohen dhjetëra të vrarë nga sulmet e zhvilluara në Irak | Gjermania - Tregu i punës | DW | 11.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Shënohen dhjetëra të vrarë nga sulmet e zhvilluara në Irak


Të paktën 17 persona janë vrarë gjatë përleshjeve me përsona të armatosur të Al Kaidës dhe të një grupi rival të një fshati pranë qytetit irakian, Samarra.Fshatrat ishin ish bastione të Al Kaidës por fshatarët, pjesa më e madhe e të cilëve janë luftëtarë të ushtrisë islamike, luftuan për të dëbuar ekstremnistët islamik.Një burimi i policisë së Samarës bëri të ditur se janë vrarë jo vetëm 17 luftëtarë të Al Kaidës, por edhe 15 luftëtarë të ushtrisë islamike.

 • Data 11.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CAD7
 • Data 11.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CAD7