Rubrika Hapat: kërkohen dënime në Hagë për ish-presidentin e Serbisë, Milan Milutinoviç e shokët e tij; grindje me rrahje te serbët e Kosovës | Hapat | DW | 26.08.2008
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Hapat

Rubrika Hapat: kërkohen dënime në Hagë për ish-presidentin e Serbisë, Milan Milutinoviç e shokët e tij; grindje me rrahje te serbët e Kosovës

1.Prokuria e Tribunalit të Hagës kërkon që ish - presidenti i Serbisë, Millan Millutinoviç dhe ish - krerët tjerë politikë, ushtarakë e policorë të dënohen për krimet në Kosovë me 20 vjet deri në burgim të përjetshëm.

2.Në mesin e përfaqësuesve të Kishës Ortodokse Serbe në Kosovë kanë shpërthyer përçarje shumë serioze, që vazhduan madje edhe me dhunë fizike.

Audio dhe video për temën

 • Data 26.08.2008
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/F59i
 • Data 26.08.2008
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/F59i