Nis sot greva më e madhe në historinë e hekurudhës gjermane | Gjermania - Tregu i punës | DW | 14.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Nis sot greva më e madhe në historinë e hekurudhës gjermane

Me grevën më të madhe në historinë e hekurudhave gjermane sindikata e makinistëve GDL, synon të shtojë trysninë ndaj shoqërisë së hekurudhave "Deutsche Bahn" për paga më të larta. Për ditën e sotme sindikata ka njoftuar grevë në transportin e mallrave në të gjithë vendin. Nga nesër në mëngjes greva do të shtrihet edhe në transportin ndërurban dhe interurban të personave. Greva pritet të vazhdojë deri të shtunën në mëngjes.

 • Data 14.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CDbl
 • Data 14.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CDbl