Nga garat e fundit në displina të ndryshme | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 17.02.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Nga garat e fundit në displina të ndryshme

Java e 20-të e ligës së dytë gjermane të futbollit.

default

Futboll:


Java e 20-të e kampionatit të kategorisë së dytë gjermane në futboll u plotësua mbrëmë me ndeshjen Hanza e Rostokut / Frajburg. Takimi përfundoi me rezultatin 1:3. Në këtë mënyrë Frajburgu ngjitet në vendin e parë dhe ka 39 pikë, ndërsa Rostoku mbetet në vendin e 16-të me 18 pikë.


Not:


Kampioni i tetëfishtë olimpik në not Michael Phelps është pezulluar prej federatës amerikane të notit pasi është publikuar një fotografi e tij duke pirë kanabis. Megjithatë sherifi përgjegjës në Karolinën e Jugut tha se kundër notarit nuk do të ngrihet padi.


Dygarësh me ski:


Në kampionatin botëror të dygarëshit në ski në Korenë e Jugut gjermani Christoph Stephan nga Oberhofi fitoi në garën individuale medaljen e argjendtë. Medaljen e artë e fitoi norvegjezi Ole Einar Björndalen.

 • Data 17.02.2009
 • Autor Elert Ajazaj
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Gw1L
 • Data 17.02.2009
 • Autor Elert Ajazaj
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Gw1L