Ndihmë e OKB-së pas ciklonit në Bangladesh | Gjermania - Tregu i punës | DW | 19.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Ndihmë e OKB-së pas ciklonit në Bangladesh

Pas shkatërrimeve të ciklonit Sidr, OKB-ja i ka vënë në dispozicion Bangladeshit disa milionë dollarë nga fondi i saj për katastrofat. Sa para do të paguhen varen nga kërkesat e vendit, deklaroi Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban, Ki Moon. Ai u premtoi viktimave dhe qeverisë solidaritetin e OKB-së. Sipas organizatës humanitare "Hëna e kuqe" cikloni u ka kushtuar jetën 10 000 personave. Numri i viktimave do të shtohet në mënyrë dramatike, kur ndihmësit të arrijnë ishujt e largët të rajonit të katastrofës, deklaroi organizata. Zyrtarisht numri i viktimave është së paku 2 300.

 • Data 19.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CIlG
 • Data 19.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CIlG