Në konfliktin me kryengritësit kurdë në Veri të Irakut, Turqia e ka marrë vendimin e saj | Gjermania - Tregu i punës | DW | 06.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Në konfliktin me kryengritësit kurdë në Veri të Irakut, Turqia e ka marrë vendimin e saj

Në konfliktin me kryengritësit kurdë në Veri të Irakut, Turqia e ka marrë vendimin e saj, bëri të ditur presidenti i vendit, Abdullah Gyl. SHBA janë informuar për këtë vendim, tha Gyli në Ankara. Ai nuk bëri të njohura hollësi të tjera. Presidenti amerikan, Xhorxh Bush i premtoi të hënën kryeministrit turk, Rexhep Taip Erdogan mbështetje të mëtejshme në luftë kundër kryengritësve kurdë. Presidenti Bush e cilësoi PKK-në organizatë terroriste dhe armike si të Turqisë ashtu edhe të Irakut dhe SHBA.
 • Data 06.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C4nN
 • Data 06.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C4nN