Millan - Liverpul në finalen e Ligës së Kampionëve | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 03.05.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Millan - Liverpul në finalen e Ligës së Kampionëve

default

Në finalen e Ligës së Kampionëve evropianë, do të takohen skuadra italiane Milan dhe Liverpuli i Anglisë. Skuadra italiane në neshjen khtyese të gjysmëfinales mundi ekipin Mançester Junajted, me rezultat bindës 3:0. Golat shënuan Kaka, Sedorf dhe Gjilardino. Ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat 3:2 për Mançesterin. Ndërsa Liverpuli mundi me penallti ekipin e Çelsit. Ndeshja finale zhvillohet në Athinë, me 23 maj.

 • Data 03.05.2007
 • Autor B. C.
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AsIT
 • Data 03.05.2007
 • Autor B. C.
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AsIT