Lirohen 7 nga 17 europianët e akuzuar për rrëmbimin e 103 fëmijëve | Gjermania - Tregu i punës | DW | 05.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Lirohen 7 nga 17 europianët e akuzuar për rrëmbimin e 103 fëmijëve

Autoritetet e Çadit liruan 7 nga 17 europianët e akuzuar për rrëmbimin e 103 fëmijëve afrikanë. Lajmi u publikua pas mbërritjes në Çad të presidentit francez, Nikola Sarkozy. Personat e liruar janë katër stjuardesa spanjolle dhe tre gazetarë francezë. Ata u shoqëruan nga burgu në Gjykatën kryesore në kryeqytetin N'Djamena për të marrë gjërat personale. Të liruarit u morën në pyetje për 12 orë rresht ditën e shtunë. Gjashtë francezë të shoqatës"Arka e Noes", katër spanjollë dhe një pilot belg janë ende në izolim, të akuzuar për rrëmbimin e një personi dhe për mashtrim.

 • Data 05.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C13w
 • Data 05.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C13w