Kualifikohen ekipet e fundit për çerekfinalen e KBF | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 30.06.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Kualifikohen ekipet e fundit për çerekfinalen e KBF

David Villa, djathtas, dhe Andres Iniesta nga Kombëtarja spanjolle të gëzuar për kualifikimin

David Villa, djathtas, dhe Andres Iniesta nga Kombëtarja spanjolle të gëzuar për kualifikimin

Në Kampionatin Botëror të futbollit 2010 në Afrikën e Jugut, u kualifikuan edhe skuadrat e fundit për në çerekfinale. Këto janë kampioni i Evropës, Spanja dhe Paraguai. Spanjollët fituan ndaj Portugalisë me rezultatin 1:0. Më parë Paraguai kishte triumfuar ndaj Japonisë me rezultatin 5:3, me 11-metërsh.

Pas një numri vendimesh të gabuara nga arbitrat në fushë, presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter njoftoi se do të rifillojë diskutimet për përdorimin e mjeteve ndihmëse teknike. Propozimet parashikojnë kamera në portë apo një çip brenda topit të lojës, por pas këtij kampionati.

Autor: dpa/Eliana Xhani

Redaktoi: Auron Dodi

 • Data 30.06.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/O6XG
 • Data 30.06.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/O6XG