Komisioni i të Drejtave të Njeriut të Asamblesë së OKB-së në Nju Jork ka kritikuar Birman, Korenë e Veriut dhe Iranin | Gjermania - Tregu i punës | DW | 21.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Komisioni i të Drejtave të Njeriut të Asamblesë së OKB-së në Nju Jork ka kritikuar Birman, Korenë e Veriut dhe Iranin

Komisioni i të Drejtave të Njeriut të Asamblesë së OKB-së në Nju Jork ka kritikuar Birman, Korenë e Veriut dhe Iranin. Në një deklaratë, ky organ dënoi dhunën e qeverisë ushtarake birmaneze kundër demonstruesve paqësorë. Koreja e Veriut u kritikua për shkelje sistematike të të drejtave të njeriut. Shumë i shqetësuar u tregua komisioni për shkeljet në Iran. Në këtë vend përdoren tortura si dhe dënime poshtëruese, si fshikëllimi me kamzhik dhe prerja e pjesëve të trupit, u bë e ditur. Një kërkesë e Iranit, për të mos debatuar për lutjen e paraqitur nga shtetet perëndimore, u hodh poshtë me një shumicë të vogël votash.

 • Data 21.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CQ8K
 • Data 21.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CQ8K