Gurgenidze emërohet kryeministër i ri i Gjeorgjisë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 17.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Gurgenidze emërohet kryeministër i ri i Gjeorgjisë

Në Gjeorgji është hequr sërish gjendja e jashtëzakonshme dhe njëkohësisht është shkarkuar kabineti qeveritar. Kryeministër i ri i vendit është emëruar eksperti i financave Lado Gurgenidze i cili deri tani ishte shef i Bankës Qendrore të vendit. Presidenti Michail Saakashvili pat reaguar me shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme ndaj protestave masive të opozitës. Zgjedhjet e parakoshme janë paralajmëruar të mbahen në janar.

 • Data 17.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CIKN
 • Data 17.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CIKN