Futboll: Java e 31-të e kampionatit gjerman | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 09.05.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Futboll: Java e 31-të e kampionatit gjerman

Leverkuzeni vetëm barazim me Bilefeldin

default

Me golin e tij kundër Bremenit javën e kaluar slloveni Milivoje Novakovič siguroi mospërfshirjen e Këlnit në vorbullën e ekipeve të rrezikuara për rënie nga kategoria

Në ndeshjen e së premtes në kategorinë e parë të kampionatit gjerman të futbollit Bajer Leverkuzen dhe Arminia Bilefeld u ndanë barazim 2:2. Leverkuzeni që luante në fushën e tij arriti vetëm në minutën e 79-të barazimin me Bilefeldin që rrezikon të bjerë nga kategoria. Me pikët e fituara në ndeshjen e djeshme Bilefeldi ngjitet në vendin e 15-të në tabelë.

Ndeshjet e sotme janë:

Kotbus / Bajern i Mynihut

Shtutgart / Volfsburg

Hanover / Frankfurt

Dortmund / Karlsruhe

Herta e Berlinit / Bohum

Hofenhajm / Këln

Nesër luajnë:

Mënhengladbah / Shalke

Bremen / Hamburg

Autor: Eliana Xhani

Redaktoi: Elert Ajazaj

 • Data 09.05.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/HmZl
 • Data 09.05.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/HmZl