Fitore për Bajernin - Boll dhe Syz kampionë evropianë në pingpong | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 20.09.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Fitore për Bajernin - Boll dhe Syz kampionë evropianë në pingpong

Rezulatet e Bundesligës dhe kampionatit evropian të pingpongut.

Daniel van Buyten

Daniel van Buyten bën golin e dytë për Mynihun.

Futboll: Bajerni i Mynihut arriti me një fitore 2:1 në fushën e vet kundër Nyrenbergut që të ngjitet në vendin e tretë në Bundesligë. Këlni arriti me një fitore 2:0 ndaj Shtutgartit, fitoren e parë të sezonit. Rezultatet e tjera të ditës së shtunë ishin:

Bohum - Mainc 2:3;

Hanover - Dortmund 1:1 dhe

Mënhengladbah - Hofenhajm 2:4.

Kryesuesi i tabelës mbetet Hamburgu para Leverkuzenit.

Ping-pong: Timo Bol (Boll) dhe Kristian Zys (Süß), kanë fituar për herë të tretë radhazi, titullin e kampionit të Evropës në ping-pong. Ata fituan finalen në Shtutgart kundër Polonisë me rezultatin 4:2. Bol arriti përveç kësaj në gjysmëfinalen në ndeshjet me një lojtar dhe luan sot kundër danezit Mihael Maze, për të mbërritur në finale.

 • Data 20.09.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Jkor
 • Data 20.09.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Jkor