32 të akuzuar për terrorizëm në Spanjë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 09.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

32 të akuzuar për terrorizëm në Spanjë

Madrid: Drejtësia spanjolle ka ngritur aktakuzë kundër 32 pjestarëve të një grupi terrorist mysliman. Dyshohet se të akuzuarit në mes të viteve 2004 dhe 2007 kanë rekrutuar vullnetarë në Spanjë për kryengritjen në Irak. Përveç kësaj dyshohet se ata kanë lidhje me rrjetin terrorist të El Kaidës. Gjashtë prej të akuzuarëve ndodhen jashtë vendit apo në arrati.

 • Data 09.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlI
 • Data 09.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlI