Sulme të reja kamikaze në Pakistan - vriten 15 njerëz | Gjermania - Tregu i punës | DW | 24.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Sulme të reja kamikaze në Pakistan - vriten 15 njerëz

Si pasojë e dy sulmeve kamikaze ndaj forcave të sigurimit në qytetin pakistanez Ravalpindi, sipas të dhënave të ushtrisë humbën jetën të paktën 15 njerëz dhe u plagosën disa të tjerë. Një atentator vetvrasës aktivizoi masën shpërthyese në një pikë kontrolli të kuartierit qendror të ushtrisë. Atentatori tjetër ka përplasur makinën e tij me një autobuz i cili po dërgonte në qendër bashkëpuntorë të shërbimit të fshehtë.

 • Data 24.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CSeU
 • Data 24.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CSeU