Sfida e integrimit | Ballkani | DW | 24.11.2008
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages
Reklamë

Ballkani

Sfida e integrimit

Më shumë se një vit nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit. Cilat sfida përballon shoqëria shqiptare në procesin e integrimit evropian?

Flamuri europian

Flamuri europian

Si kuptohen në vend proceset e integrimit të Shqipërisë drejt Evropës? Është Evropa vetëm liria për të udhëtuar pa vizë? Sa besim ka Evropa tek Shqipëria? Cilat janë shpresat e shoqërisë shqiptare? Integrimi vetëm një retorikë politikanësh? Si perceptohet Evropa në Shqipëri? Si duhet vlerësuar dyshimi i europianëve lidhur me zgjerimin e BE-së? Cili është roli që luan Gjermania në afrimin e Shqipërisë në BE?

Këto dhe tema të tjera mbi sfidën e integrimit në optikën e gazetarëve të Deutsche Welle-s.

DW.COM

 • Data 24.11.2008
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/BwTU
 • Data 24.11.2008
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/BwTU