Rusët propozojnë ngritjen e një sistemi të përbashkët antirakator me amerikanët | Gjermania - Tregu i punës | DW | 08.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Rusët propozojnë ngritjen e një sistemi të përbashkët antirakator me amerikanët

Heiligendam: Qeveria ruse shprehu bindjen e saj që Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të ngrejnë sistemin e tyre antiraketor në Evropë bashkarisht me Rusinë. Këshilltari për politikë të jashtme i presidentit rus Vlladimir Putin, Sergej Priçodko tha në Heiligendam se kontaktet e nivelit të lartë dhe ato ndërmjet ekspertëve do të lejojnë në një të ardhme të afërt që kjo iniciativë të kthehet në një projekt të përbashkët. Më parë presidenti Putin i pat ofruar presidentit Bush që të shfrytëzojnë bashkarisht një sistem radarësh në Ajzerbajxhan.

 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlO
 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlO