Receta e preferuar e Michael Speckin - Salcë majdanozi me patate dhe proshutë | PORTA GJERMANE | DW | 26.04.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

PORTA GJERMANE

Receta e preferuar e Michael Speckin - Salcë majdanozi me patate dhe proshutë

Receta: Salcë majdanozi me patate dhe proshutë

default

Përmbajtja e salcës:

Miell

Ujë

Qumësht

Kripë

Majdanoz i freskët + patate të ziera të qëruara + feta të trasha proshute

1. Majdanozi i freskët lahet dhe grihet imët

2. Mielli përzihet mirë me ujin dhe bëhet brum i hollë

3. Qumështi ngrohet

4. Në qumështin e ngrohtë hidhen brumi i hollë, kripë dhe majdanozi i grirë.

5. E gjitha lihet të ziejë dhe salca është gati.

6. Në pjatë hidhen patatet e ziera dhe të qëruara, si dhe fetat e proshutës. Salca e majdanozit hidhet sipër patateve.

 • Data 26.04.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/N6EJ
 • Data 26.04.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/N6EJ