PYETESORI: Shoferja e autobusit Marion Thoma nga Bobingen | PORTA GJERMANE | DW | 26.04.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

PORTA GJERMANE

PYETESORI: Shoferja e autobusit Marion Thoma nga Bobingen

default

Emri: Marion Thoma

Mosha: 35 Jahre

Vendlindja: Bobingen

Gjendja civile: E martuar

Profesioni: Shofere autobuzi dhe tramvaji

Shkolla/Kualifikimi: Shkollë e mesme e përgjithshme-punonjëse e postës

Gesichter Deutschlands Fragebogen ThMa2

Si e nis ditën? Me një tas kafe dhe duke dëgjuar radion

Çfarë është për mua tipike gjermane? Të qënit i pakënaqur

Çfarë është tipike për mua? Gatishmëria për të ndihmuar të tjerët

Ana ime më pozitive është: Aftësia për t'ua vënë veshin të tjerëve

Dobësia ime më e madhe: Pavendosmëria

Çfarë kam dëshirë të bëj në kohën e lirë? Të dal me biçikletë, të lexoj, të punoj në kopsht, të bëj udhëtime

Cila është gjella ime e preferuar? Gjithçka me perime dhe me oriz.

Gesichter Deutschlands Fragebogen ThMa3

A ka ndonjë recetë për këtë: Jo

Çfarë muzike dëgjoj? Çdo lloj, përveç muzikës popullore

Përse do të doja të kisha më shumë kohë? Për sport, për t'u relaksuar, për të udhëtuar

Kur mendoj për të ardhmen atëherë…? Shpresoj për një kohë në paqe

Motoja e jetës sime është? Lumturia, paqja, dhe shëndeti janë dhuratat më të mëdha.

 • Data 26.04.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/N76a
 • Data 26.04.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/N76a