Olmert sot në Egjipt, takim me presidentin Mubarak | Gjermania - Tregu i punës | DW | 20.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Olmert sot në Egjipt, takim me presidentin Mubarak

Kryeministri izraelit, Ehud Olmert, do të takohet sot në Egjipt me presidentin Husni Mubarak, në përpjekje për të siguruar përkrahjen arabe për Konferëncën për Lindjen e Mesme që pritet të zhvillohet në fund të këtij muaji në SHBA.Omert dëshiron që në këtë konferëncë vendet arabe si Egjipti dhe Arabia Saudite të jenë të pranishme në Annapolis. Dje Olmert u takua me presidentin palestinez,Mahmud Abbas.Kabineti izraelit ka miratuar vendimin për lirimin e 441 palestinezëve të burgosur, si shenjë e vullnetit të mirë ndaj presidentit të moderuar të Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas.

 • Data 20.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CJWV
 • Data 20.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CJWV