Negroponte do të shkojë në Pakistan | Gjermania - Tregu i punës | DW | 14.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Negroponte do të shkojë në Pakistan

Për shkak të gjendjes së tensionuar në Pakistan zv/ministri i punëve të jashtme të SHBA Xhon Negroponte, do të shkojë në fund të kësaj jave në Islamabad. SHBA kërkojnë të arrijnë dhënien fund gjendjes së jashtëzakonshme dhe mbajtjen sa më parë të zgjedhjeve të lira, u tha nga ministria e punëve të jashtme në Uashington. E paqartë është nëse Negroponte do të takohet me lideren e opozitës Benazir Buto. Kryetarja e partisë popullore të Pakistanit që prej ditës së hënë ndodhet në arrest shtëpie në Lahore. Dje Buto ka kërkuar dorëheqjen e presidentit dhe komandantit të përgjithshëm të ushtrisë në Pakistan, Pervez Musharraf.

 • Data 14.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CDc1
 • Data 14.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CDc1