Në Wiesbaden do të mbahet konferenca e tretë për Afrikën | Gjermania - Tregu i punës | DW | 03.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Në Wiesbaden do të mbahet konferenca e tretë për Afrikën

Në manastirin Eberbah në landin e Hesenit do të mbahet sot konferenca e tretë e iniciativës "Partneritet me Afrikën". Nën titullin "Sfidat e transformimit - përgjigje afrikane dhe gjermane" rreth 45 pjesëmarrës do të zhvillojnë konsultime. Ndër ta janë presidenti gjerman Horst Këler, presidentët e Mozambikut, Botsvanës, Nigerisë dhe Beninit si dhe shkrimtari suedez Henning Makell i cili jeton edhe në Afrikë. Iniciativa është themeluar nga presidenti gjerman Këler në fillim të mandatit të tij.

 • Data 03.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C0cd
 • Data 03.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C0cd