Mofas kërkon zëvendësimin e Baradeit | Gjermania - Tregu i punës | DW | 08.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Mofas kërkon zëvendësimin e Baradeit

Zëvendësvkryeministri i Izraelit Shaul Mofas ka kërkuar, që të zëvendësohet shefi i agjensisë ndërkombëtare për energjinë atomike, Mohamed el Baradei. Radios izraelite Mofas i tha se el Baradei mbyll sytë para programit atomik të Teheranit dhe vë botën në rrezik. Irani kishte deklaruar të mërkurën, se ka arritur pragun e nevojshëm në numrin e centrifugave për ndërtimin e bombës atomike. Në mes të nëntorit el Baradei do të paraqesë një raport për gatishmërinë e Iranit për kooperim me perëndimin në konfliktin atomik. Mofas qëndron momentalisht në SHBA për bisedime për Iranin.

 • Data 08.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C5TW
 • Data 08.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C5TW