Mendimet e dëgjuesve | FOKUS | DW | 04.12.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

FOKUS

Mendimet e dëgjuesve

"Mendimi im është se kjo është një fitore e Kosovës dhe jo vetëm e partive politike, që kanë garuar dhe kanë fituar shumicën e votave. E tëra duhet të analizohet nga dy këndë vështrime, nga aspekti ekstern dhe nga ai intern. Në aspektin ekstern zgjedhjet kishin qasje pozitive në mbarëvajtje dhe mesazhin e lëshuar, se në Kosovë mbretëron fryma demokratike dhe arsyetimi i pjekurisë së popullit për zgjidhje sa ma të shpejtë të statusit. Nga aspekti intern është treguar një tolerancë e nivelit të lakmuar, si në fushatën parazgjedhore, ashtu edhe gjatë proçesit të zgjedhjeve," shkruan dëgjuesi ynë Agim Vatovci.
 • Data 04.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CX6S
 • Data 04.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CX6S