Kosovë: Zgjedhjet e ardhshme me lista të hapura | Ballkani | DW | 12.05.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Kosovë: Zgjedhjet e ardhshme me lista të hapura

Misioni i OSBE-së në Kosovë dhe subjektet politike janë pajtuar që në zgjedhjet e ardhshme në Kosovë për herë të parë të përdorët sistemi i listave të hapura

Kosovë, zgjedhjet 2004

Kosovë, zgjedhjet 2004

Mandatet e deputetëve aktualë në Kosovë skadojnë në dhjetor të këtij viti, ndërkohë që mandatet e këshilltarëve në asambletë komunale tashmë kanë skaduar.

Mirëpo, sipas propozimit të Marti Ahtisarit, zgjedhjet në Kosovë duhet të mbahen jo më herët se nëntë muaj pas miratimit të rezolutës, që do ta definonte statusin e Kosovës.

 • Data 12.05.2007
 • Autor Bekim Shehu
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArVn
 • Data 12.05.2007
 • Autor Bekim Shehu
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArVn
Reklamë