Ibrahim Gambari po qëndron në Birmani, biseda me pushtetmbajtësit | Gjermania - Tregu i punës | DW | 04.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Ibrahim Gambari po qëndron në Birmani, biseda me pushtetmbajtësit

Plot një muaj pas shtypjes me dhunë të protestave paqësore nga rregjimi ushtarak në Birmani i dërguari i posaçëm i Kombeve të Bashkuara Ibrahim Gambari ka mbërritur në këtë vend , në vizitën e tij të dytë. Në selinë e qeverisë në Naipidau, Gambari do të zhvillojë bisedime me pushtetmbajtësit. Në Rangun ai bisedoi me Çarls Pitër( Charles Petrie), diplomati më i lartë i OKB-s në këtë vend, të cilin junta e shpalli të premten person të padëshëruar. Petrie kishte kritikuar hapur qeverinë dhe kishte dënuar varfërinë në vend.

 • Data 04.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C0qb
 • Data 04.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C0qb