Gjermania barazon në ndeshje miqësore me Danimarkën | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 12.08.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Gjermania barazon në ndeshje miqësore me Danimarkën

Lojë futbolli Gjermani-Danimarkë

Lojë futbolli Gjermani-Danimarkë

Në një ndeshje miqësore kundër Danimarkës kombëtares gjermane të futbollit iu desh të kënaqej me një barazim 2:2. Trajneri Joachim Löw, për shkak të fillimit të Kampionatit gjerman kishte ngritur për ndeshjen në Kopenhagen një njëmbëdhjetëshe me lojtarë rezervë. Kualifikimi për Kampionatin Evropian të futbollit 2012 fillon në 3 shtator me ndeshjen kundër Belgjikës.

Për trajnerin Löw loja ofroi megjithatë mjaft raste të bukura:

"Në përgjithësi ishte një lojë zbavitëse, me shumë raste për gola. Mendoj se me këtë konstelacion nuk kemi luajtur asnjëherë dhe mund të jemi të kënaqur me rezultatin."


Autor: SC/gmf/Eliana Xhani

Redaktoi: Auron Dodi

 • Data 12.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/OmWm
 • Data 12.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/OmWm