Gjendje e qetë pas incidenteve përreth vendit ku mbahen punimet e samitit të G8-ës | Gjermania - Tregu i punës | DW | 08.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Gjendje e qetë pas incidenteve përreth vendit ku mbahen punimet e samitit të G8-ës

Heiligendam: Pas disa incidenteve tjera gjendja përreth vendit ku po zhvillon punimet samiti i G8-ës është qetësuar sërish. Sipas të dhënave të policisë, aktualisht në bllokimin e ruugëve janë duke marrë pjesë rreth 3000 persona. Më parë policia u desh të përdor sërish ujëhedhësit për të shpërndarë masën e grumbulluar afër rrethojës së sigurisë. Grupe të ndryshme provuan të depërtojnë brenda zonës së sigurisë duke sulmuar me gurë dhe shishe forcat e rendit.

 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlX
 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlX