Fitore në Ligën A të Evropës | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 17.09.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Fitore në Ligën A të Evropës

Tri ndeshje, tri fitore

Stuttgarti përballë Young Boys

Stuttgarti përballë Young Boys

Treshja e Bundesligës Leverkuseni, Dortmundi dhe Stuttgart-i kanë shkëlqyer që në start të Ligës Evropiane.

Leverkuseni mposhti kampionin rekord të Norvegjisë Rosenbrog Trondheim me rezultat 4:0. Dortmundi arriti të shënojë fitore kundër Karpati Lviv të Ukrainës me rezultat të ngushtë 4:3. Ndërsa Stuttgart-i shënoi fitore bindëse me rezulat 3:0 kundër ekipit Young Boys Bern nga Zvicra.

Autor: dpa/Esat Ahmeti

Redaktoi: Auron Dodi

 • Data 17.09.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/PFDS
 • Data 17.09.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/PFDS