Festohet fitorja e titullit kampion nga Bajerni | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 10.05.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Festohet fitorja e titullit kampion nga Bajerni

Fitimtarët e Bajernit të Mynihut

Fitimtarët e Bajernit të Mynihut

Dhjetëra mijëra njerëz kanë festuar në Mynih fitoren e titullit Kampion nga ekipi i Bajernit. Trajneri Louis van Gaal dhe ekipi dolën para tifozëve duke i përshëndetur nga ballkoni i Bashkisë në sheshin Marienplatz. Për kampionin gjerman kjo është fitorja e 22 -të e titullit. - Në Angli ekipi i Çelsit me kapitenin e kombëtares gjermane Michael Ballack, ka fituar po ashtu titullin kampion. Në ndeshjen e fundit të kampionatit londinezët fituan kundër ekipit Wigan Atletik me rezultatin 8:0.

Autor: dpa/Mimoza Cika-Kelmendi

Redaktoi: Auron Dodi

 • Data 10.05.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/NKJo
 • Data 10.05.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/NKJo