Bundesliga: Hoffenheim mbetet kryesuese e tabelës | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 01.02.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Bundesliga: Hoffenheim mbetet kryesuese e tabelës

Hoffenheim-i fiton në ndeshjen me Kotbusin

Bundesliga, 1899 Hoffenheim - Energie Cottbus luajnë ditën e shtunë (31.01.2009) në Rhein-Neckar-Arena në Sinsheim

Bundesliga, 1899 Hoffenheim - Energie Cottbus luajnë ditën e shtunë (31.01.2009) në Rhein-Neckar-Arena në Sinsheim

Në ditën e parë të ndeshjeve të Bundesligës pas pushimit dimëror, Hoffenheim-i fitoi në ndeshjen me Kotbusin, duke mbetur kështu kryesuese e tabelës.

Rezultatet e tjera të ditës së shtunë:

Hannover - Schalke 1:0; Köln - Wolfsburg 1:1; Dortmund - Leverkusen 1:1;

Berlin - Frankfurt 2:1 dhe Stuttgart - Mönchengladbach 2:0.

Sot, të djelën luajnë:

Bochum - Karlsruhe dhe Bremen - Bielefeld.

 • Data 01.02.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/GkvD
 • Data 01.02.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/GkvD