Bisedime mes SHBA dhe Irakut për marrdhënjet mes tyre në të ardhmen | Gjermania - Tregu i punës | DW | 27.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Bisedime mes SHBA dhe Irakut për marrdhënjet mes tyre në të ardhmen

SHBA-të dhe Iraku vitin e ardhshëm do të drejtojnë bisedimet formale për marrdhënjet e ardhëshme mes dy vendeve. Një temë qëndrore për këtë do të jetë numri i ushtarëve amerikanë në Irak dhe roli i tyre në këtë vend, bën të ditur zyra presidenciale në Uashington. Bisedimet , nën udhëheqjen e ministrisë së jashtëme amerikane, do të nisin në fillim të vitit tjetër dhe do të vazhdojnë deri në korrik. Mandati i ushtarëve amerikanë në Irak përfundon në fund të vitit , megjithatë pritet që SHBA-të ta zgjasin edhe për vitin tjetër mandatin e tyre. Aktualisht në Irak ndodhen të stacionuar 164 mijë ushtarë amerikanë.

 • Data 27.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CTaZ
 • Data 27.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CTaZ